מכללות פרטיות מציעות אלטרנטיבה ללימודים לקראת קריירה מבטיחה בתחומים טכנולוגיים. האם באמת יש אלטרנטיבה ללימודים באוניברסיטה?מכללות פרטיות הן מכללות עצמאיות שאינן כפופות למועצה להשכלה גבוהה. מדובר במכללות המציעות תוכניות לימודים ייחודיות, הנגזרות מהצרכים בשוק העבודה. לכן הבוגרים של תוכניות אלו מבוקשים ונהנים מיתרונות בנקודת הכניסה לעבודה. מכללות אלו נהנות מגמישות גבוהה ויכולות להתאים את הלימודים לשינויים הטכנולוגיים התכופים. המכללות הפרטיות היותר טובות, מציעות הסמכות ברמה טכנולוגית גבוהה, תוך התמקדות במקצוע עצמו וויתור על קורסים היקפיים כמו מתמטיקה או יהדות, שאינם קשורים לתחום עצמו.

אז מה בעצם מציעה מכללה פרטית?

מכללה פרטית מציעה תוכניות לימוד המובילות ישירות לקריירה מבטיחה בתעשייה. תוכניות שהן קצרות וממוקדות. תוכניות שהן ברמה הטכנולוגית הגבוהה ביותר שיש והמאפשרות לסטודנט להגיע לרמה נאותה כבר בזמן הלימודים. המכללות הפרטיות מתמחות גם בתוכניות לימוד שאינן קיימות כלל במכללות האקדמיות או באוניברסיטאות. כך לדוגמא מוצעות הסמכות לבדיקות תוכנה, לניהול מערכות מחשוב, לגרפיקה ממוחשבת, לאנימציה ולתלת- מימד. המכללות הטובות מציעות תנאי לימוד משופרים, קבוצות לימוד קטנות עם יחס אישי וסביבת לימוד תומכת.

האם הלימודים והתעודות מוכרים?

הלימודים והתעודות מוכרים מאוד בתעשייה. הבוגרים מצויים כמעט בכל החברות הגדולות והמובילות. חלקם התקדמו לתפקידי ניהול צוות, ראשי פרויקטים ומנהלים בכירים. חלקם הקימו סטארטאפים וחברות עצמאיות ומשגשגות. בתחומי הגרפיקה והמולטי מדיה יש לנו בוגרים שעובדים באולפנים היוקרתיים ביותר בעולם. הבוגרים של מכללת סלע זכו להכרה עולמית ומועמדים לתארים יוקרתיים. לדוגמא, השנה, בוגר שלנו מועמד לתואר MVP (Most valuable professional) - מומחה מוערך ביותר. תואר מטעם חברת התוכנה הגדולה בעולם - חברת מיקרוסופט. המועמדים לתואר יוקרתי זה נמנים על מומחים מ-90 מדינות. שני בוגרים אחרים שלנו, נמנים עם ה ״Top 10" של חברת תוכנה רב לאומית גדולה אחרת. למרות ההצלחות והתפקיד החשוב שממלאות המכללות הפרטיות, לפי החוק בישראל, הלימודים וההסמכות אינם מוכרים לצורך לימודים אקדמיים בארץ. בחו"ל לאומת זאת, יש פתיחות גבוהה יותר לסוגי לימודים חדשים ושם ההסמכות שלנו זכו להכרה אקדמית ולקרדיט גבוה מאוניברסיטאות מובילות. מצב זה מאפשר לסטודנטים שלנו ללמוד הסמכה מבוקשת, להתחיל לעבוד ולהתקדם ובמקביל, אם רוצים להשלים תואר. לומדים ועובדים בתחום אחד המאפיינים הבולטים של לימודים במכללות הפרטיות הוא שהלימודים קצרים וממוקדים והסטודנטים יכולים להתחיל לעבוד במקצוע כבר בזמן הלימודים. הקורסים נערכים תוך כדי התעסקות בעבודה עצמה. בניגוד ללימודים האקדמיים המחייבים שכמחצית מהלימודים יהיו בתחומי המתמטיקה, הפיזיקה ו/או תחומים אחרים לא קשורים, במכללות פרטיות הלימודים כוללים אך ורק נושאים התורמים ישירות לרמה המקצועית של הסטודנט. לכן הלימודים במכללות הפרטיות נמשכים עד כשנתיים (לעומת שלוש ארבע שנים אקדמיות) וסטודנטים מצטיינים מתחילים את הקריירה המקצועית כבר במהלך השליש האחרון ללימודים. ניתן לראות שבהשוואה ללימודים אקדמיים, מי שבוחר ללמוד במכללה פרטית, יכול לפתוח בקריירה טכנולוגית מבטיחה בזמן קצר יותר, בעלות נמוכה יותר, תוך ניצול זמן הלימודים בצורה טובה יותר וזאת מבלי לוותר על האפשרות להשלים תעודה אקדמאית מכובדת. אכן אני ממליצה לבחון בכובד ראש לימודים במכללה פרטית. זו ההזדמנות להצטרף לאחד ההסמכות המקצועיות והמקיפות ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר, ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית.

חזרה לכל המאמרים

מעוניינים במידע נוסף?

מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

 • *שם מלא:

 • *אימייל:

 • *טלפון:

 • *נושא הפניה:

 • פירוט הפניה:

 • קבוצת סלע

  הוקמה בשנת 1990 עם החזון להבאת הידע המתקדם ביותר בטכנולוגיות השונות לתעשיית ההיי-טק, בדגש על פרקטיקה ואיכות, ומעניקה כיום שירות ל- 800 לקוחות מרוצים ברחבי העולם. סלע מגשימה מידי יום את החזון שלה בכך שהיא מהווה מרכז הדרכה ומרכז טכנולוגי, עם התמקדות והובלה בטכנולוגיות השונות והמתקדמות ביותר ודואגת שגם לקוחותיה יישארו מעודכנים כל העת על ידי קורסים, כנסים, הדרכות, ייעוצים, בתים פתוחים, מיקור חוץ וכו'.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • מכללת סלע

  מציעה לאקדמאים, לחיילים משוחררים ולמועמדים פוטנציאליים מסלולי לימוד ייחודים פרי פיתוח מקורי של מהנדסי תוכנה ומחשבים בכירים בקבוצת סלע. צוות המרצים של מכללת סלע מורכב מבכירי אנשי המיחשוב בישראל. הלימודים מתקיימים בכיתות מהמשוכללות והחדישות ביותר בארץ. שיטות הלימוד החדשניות כוללות תרגול והפעלה של הסטודנטים בשילוב לימודים מהבית בשיטת ה-E-Learning.

  הצטרפו לרשימת הדיוור של סלע  »
 • אתר הסטודנטים

  במערכת הלמידה של מכללת סלע תוכלו לקבל מידע לגבי לוח השעות שלכם, לצפות בשיעורים מוקלטים, לקרוא הודעות, להגיש עבודות ועוד.

  כניסה לאתר הסטודנטים »